Kontaktpersoner

Vitsen med denna sida är att nya ST på en klinik kan se vem/vilka som är lokala kontaktpersoner/klinikrepresentanter för BLU! Gör din röst hörd och skicka intresseanmälan till info@blu.to!

 

Län Sjukhus Namn Email
Stockholm Astrid Lindgrens barnsjukhus Solna Sanaz Skyttner-Rahmani sanaz.skyttner-rahmani@sll.se
Astrid Lindgrens barnsjukhus Huddinge Henriette Loizos henriette.loizos@gmail.com

 

Sachsska barn- och ungdomssjukhuset Antonios Loizos antonios.loizos@gmail.com

 

Uppsala Akademiska barnsjukhuset Marie Inhammar marie.inhammar@akademiska.se

 

Sörmland Mälarsjukhuset, Eskilstuna Malin Sveijer malin.sveijer@dll.se

 

Östergötland H.K.H Kronprinsessan Victorias barn- och ungdomssjukhus, Linköping Ali Dadfar alidadfar001@gmail.com
Vrinnevisjukhuset, Norrköping Florianna Tsolaki florianna_tsolaki@yahoo.gr

 

Jönköping Länssjukhuset Ryhov Henrik Hillerdal henrik.hillerdal@gmail.com

 

Kronoberg Centrallasarettet Växjö Catrin Gustavsson catrin.gustavsson@gmail.com

 

Kalmar Länssjukhuset Kalmar Tim Ragnarsson tim.ragnarsson@regionkalmar.se

 

Länssjukhuset Kalmar Merle Bäumer merle.baumer@regionkalmar.se

Föräldraledig

Västerviks Sjukhus Emilie Kronkvist emilie.kronkvist@regionkalmar.se

 

Gotland Visby Lasarett Moa Gambe moa.gambe@gotland.se

 

Blekinge Blekingesjukhuset, Karlskrona Cecilia Borsiin cecilia.borsiin@regionblekinge.se

 

Skåne SUS Lund
SUS Malmö
Helsingborgs Lasarett Hillevi Nordengren hillevi.nordengren@skane.se

 

Halland Hallands Sjukhus, Halmstad Hanna Tilander hanna.tilander@regionhalland.se

 

Västra Götaland Drottning Silvias barn- och ungdomssjukhus, Göteborg Ulrika Härenstam ulrika.harenstam@vgregion.se

 

 

Drottning Silvias barn- och ungdomssjukhus, Göteborg
NU-sjukvården, Trollhättan och Uddevalla Tor Moberg tor.moberg@vgregion.se
Södra Älvsborgs Sjukhus, Borås Karin Biswanger karin.biswanger@vgregion.se

 

Skaraborgs Sjukhus, Skövde Åsa Palmenäs asa.palmenas@vgregion.se

 

Värmland Centralsjukhuset Karlstad Emma Mattsson emma.mattsson@regionvarmland.se

 

Örebro Universitetssjukhuset
Västmanland Centrallasarettet Västerås
Dalarna Falu lasarett Carolin Sedig carolin.sedig@regiondalarna.se
Gävleborgs län Länssjukhuset Gävle
Hudiksvalls Sjukhus Zhila Khalid

zhila.khalid@hotmail.com 

Västernorrland Sundsvalls sjukhus Henning Karlsson henning.karlsson@lvn.se

 

Örnsköldsviks sjukhus Pinja Kurppa kurppa.pinja@gmail.com

 

Jämtland Östersunds sjukhus Maja Lugnet maja.lugnet@regionjh.se

 

Västerbotten Norrlands Universitetssjukhus, Umeå Sara Olivecrona sara.olivecrona@regionvasterbotten.se
Norrbotten Gällivare Sjukhus
Sunderby Sjukhus Helena Lugnet

helena.lugnet@norrbotten.se

 

 


access_time 2020-01-08 09:09:42