Kontaktpersoner

Vitsen med denna sida är att nya ST på en klinik kan se vem/vilka som är lokala kontaktpersoner/klinikrepresentanter för BLU! Gör din röst hörd och skicka intresseanmälan till info@blu.to!

 

Län Sjukhus Namn Email
Stockholm Astrid Lindgrens barnsjukhus Solna Sanaz Skyttner-Rahmani sanaz.skyttner-rahmani@sll.se
Astrid Lindgrens barnsjukhus Huddinge
Sachsska barn- och ungdomssjukhuset Mia Jukovic mia.jukovic@sll.se
Uppsala Akademiska barnsjukhuset Marie Inhammar marie.inhammar@akademiska.se
Sörmland Mälarsjukhuset, Eskilstuna Malin Sveijer malin.sveijer@dll.se
Östergötland H.K.H Kronprinsessan Victorias barn- och ungdomssjukhus, Linköping Ali Dadfar alidadfar001@gmail.com
Vrinnevisjukhuset, Norrköping Florianna Tsolaki florianna_tsolaki@yahoo.gr
Jönköping Länssjukhuset Ryhov Henrik Hillerdal henrik.hillerdal@gmail.com
Kronoberg Centrallasarettet Växjö Catrin Hansson catrin.hansson@kronoberg.se
Kalmar Länssjukhuset Kalmar Tim Ragnarsson tim.ragnarsson@regionkalmar.se
Länssjukhuset Kalmar Merle Bäumer merle.baumer@regionkalmar.se
Västerviks Sjukhus Emma Abrahamsson emma.abrahamsson@regionkalmar.se
Gotland Visby Lasarett Moa Gambe moa.gambe@gotland.se

 

Blekinge Blekingesjukhuset, Karlskrona Cecilia Borsiin cecilia.borsiin@regionblekinge.se
Skåne SUS Lund
SUS Malmö
Helsingborgs Lasarett Hillevi Nordengren hillevi.nordengren@skane.se
Halland Hallands Sjukhus, Halmstad Hanna Tilander hanna.tilander@regionhalland.se
Västra Götaland Drottning Silvias barn- och ungdomssjukhus, Göteborg Andri Lemarquis andri.lemarquis@vgregion.se
Drottning Silvias barn- och ungdomssjukhus, Göteborg Petra Sandén petra.sanden@vgregion.se
NU-sjukvården, Trollhättan och Uddevalla Tor Moberg tor.moberg@vgregion.se
Södra Älvsborgs Sjukhus, Borås Karin Biswanger karin.biswanger@vgregion.se
Skaraborgs Sjukhus, Skövde Åsa Palmenäs asa.palmenas@vgregion.se
Värmland Centralsjukhuset Karlstad Emma Mattsson emma.mattsson@regionvarmland.se
Örebro Örebro Universitetssjukhuset
Västmanland Centrallasarettet Västerås
Dalarna Falu lasarett Carolin Sedig carolin.sedig@regiondalarna.se
Gävleborgs län Länssjukhuset Gävle Josefine Starnberg josefine.starnberg@regiongavleborg.se
Hudiksvalls Sjukhus Zhila Khalid

zhila.khalid@hotmail.com 

Västernorrland Sundsvalls sjukhus Henning Karlsson henning.karlsson@lvn.se
Örnsköldsviks sjukhus Pinja Kurppa kurppa.pinja@gmail.com
Jämtland Östersunds sjukhus Maja Lugnet maja.lugnet@regionjh.se
Västerbotten Norrlands Universitetssjukhus, Umeå Sara Olivecrona sara.olivecrona@regionvasterbotten.se
Norrbotten Gällivare Sjukhus Susanna Wertman susanna.wertman@norrbotten.se
Sunderby Sjukhus Helena Lugnet

helena.lugnet@norrbotten.se

 

 


access_time 2020-10-22 21:02:54